Jakie są zalety transportu drogowego międzynarodowego?

Mówią, że czas to pieniądz. Jeśli więc zależy Ci na szybkim przetransportowaniu ładunków pomiędzy dużymi odległościami (transport międzynarodowy), możesz zastanawiać się, czy transport drogowy jest dla ciebie. Jakie są zalety transportu drogowego międzynarodowego? Czytaj dalej, a poznasz odpowiedź na to pytanie!

Transport drogowy międzynarodowy – zalety

Przede wszystkim transport drogowy międzynarodowy jest wprost nieograniczony jeśli chodzi o dostarczenie ładunku do miejsca docelowego. Ładunki można dostarczyć wszędzie tam, gdzie istnieje droga. Drogi lokalne, krajowe czy autostrady międzynarodowe – ciężarówka poradzi sobie niemal wszędzie i bez problemu dostarczy ładunki tam, gdzie trzeba.

Jest to również rozwiązanie o wiele tańsze niż np. transport lotniczy. Zresztą w przypadku transportu lotniczego czy morskiego, a nawet szynowego (kolejowego) często zdarza się tak, że ładunki i tak ostatecznie trzeba przeładować na naczepę samochodu ciężarowego, ponieważ samoloty czy kontenery morskie są o wiele bardziej ograniczone jeśli chodzi o dowóz towaru na konkretne miejsce. Korzystanie od początku z transportu drogowego pozwala ograniczyć niepotrzebne przeładunki, które powodują stratę czasu i mogą niekorzystnie wpłynąć na bezpieczeństwo towarów.

Wiele osób korzystających z transportu drogowego międzynarodowego podkreśla również, że jest on niezwykle elastyczny, jeśli chodzi o dobór odpowiedniej naczepy. We flocie pojazdów profesjonalnych firm transportowych bez problemu znajdziesz nie tylko tradycyjne naczepy, ale także chłodnie, izotermy, naczepy do transportu towarów niebezpiecznych (ADR), cysterny, czy naczepy podwójne. Dzięki temu bez problemu dopasujesz rodzaj naczepy do rodzaju przewożonego ładunku, co przełoży się na jego bezpieczeństwo w transporcie.

Transport drogowy międzynarodowy – Eltmar

W Eltmar od wielu lat zajmujemy się transportem drogowym wewnątrzwspólnotowym i międzynarodowym. Zajmujemy się transportem krajowym i międzynarodowym produktów spożywczych, elektroniki, artykułów chemicznych. A także ładunków niebezpiecznych – ADR wszystkich klas, pojazdów, kategorii weterynaryjnych i artykułów budowlanych. Działamy na terenie całej Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii, Szwajcarii oraz szeroko pojętych krajach wschodu (Ukraina, Kazachstan itp.).

Naszym klientom oferujemy kompleksową obsługę logistyczną związaną z transportem międzynarodowym. Przygotowujemy dokumenty transportowe, organizujemy przewóz i stałe doradztwo na każdym etapie współpracy. Stawiamy na jasne warunki umowne oraz indywidualne dopasowujemy cennik do poszczególnych zleceń. Tym samym gwarantujemy, że transport drogowy międzynarodowy i krajowy za pośrednictwem Eltmar będzie ekonomiczny, szybki i bezpieczny.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *