Gdzie najlepiej studiować transport?

Transport to jeden z najbardziej obleganych kierunków studiów. Absolwenci tego kierunku mogą znaleźć stabilne i dobrze płatne zatrudnienie w wielu miejscach. Wśród nich wymienić można nie tylko firmy spedycyjne czy przedsiębiorstwa logistyczne. Ale także Inspekcje Ruchu Drogowego, miejskie firmy transportowe, firmy konsultingowe i zakłady obsługi środków transportu. Obecnie panuje gorący czas dla maturzystów, którzy podejmują decyzję, gdzie złożyć dokumenty na studia. Podpowiadamy, gdzie w Polsce najlepiej studiować transport!

Jakie przedmioty są punktowane na studia z transportu?

Punktowane przedmioty przy przyjęciu na studia każda uczelnia określa samodzielnie. Najczęściej jednak przy rekrutacji na studia transportowe uwzględnia się oceny i wyniki matur z takich przedmiotów jak chemia, fizyka, geografia, matematyka oraz informatyka. Jeśli interesuje cię transport i chciałbyś studiować ten kierunek, sprawdź wcześniej, jakie przedmioty są najważniejsze dla władz uczelni, do której zamierzasz złożyć dokumenty na studia.

Czego uczy się na studiach z transportu?

Pracodawcy firm transportowych czy spedycyjnych bardzo często poszukują do pracy osób z ukończonymi studiami z transportu. Dzięki temu mogą zagwarantować swoim klientom najwyższą jakość usług. Podczas studiowania transportu uczniowie akademiccy zapoznają się między innymi z zagadnienia związanymi z prawem i ekonomią. Program studiów obejmuje takie przedmioty, jak logistyka transportu, ergonomia w transporcie, matematyka stosowana, socjologia w działalności inżynieryjnej i logistyka miejska.

Uczelnie oferujące studia z transportu

Kierunek transport oferuje wiele polskich uczelni. Do najczęściej wybieranych przez maturzystów należą Politechnika Warszawska, Politechnika Morska w Szczecinie, Politechnika Krakowska im. T. Kościuszki, Politechnika Śląska, Politechnika Lubelska, Politechnika Poznańska, czy Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Studnia drugiego stopnia z transportu oferowane są także w miejscach takich jak Uczelnia Techniczno – Handlowa w Warszawie, Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej i Politechnika Wrocławska.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *