Dlaczego warto studiować transport?

Czas składania papierów na studia zbliża się wielkimi krokami, a ty dalej nie wiesz, co chciałbyś dalej robić? Zastanów się, czy transport nie jest odpowiednim kierunkiem dla ciebie! Podpowiadamy: Dlaczego warto studiować transport? Gdzie można znaleźć pracę po studiach transportowych? I czego możesz spodziewać się po takim kierunku. Oto najważniejsze informacje dla osób, które zastanawiają się nad studiowaniem transportu!

Studia z transportu – dlaczego warto?

Branża transportowa i spedycyjna cały czas się rozwija. Przekłada się to na popularność studiów transportowych. Pracy po tym kierunku nie brakuje. Po studiach transportowych możesz zdecydować się na zatrudnienie w firmach transportowych i spedycyjnych zarówno polskich, jak i zagranicznych. Absolwenci tych studiów mogą poszukiwać zatrudnienia w sektorze państwowym i prywatnych firmach.

W wielu miejscach pracy wymagają wykształcenia kierunkowego, dlatego jeśli myślałeś o zatrudnieniu w branży transportowej – zdecydowanie warto rozważyć studia na tym kierunku. Pracownicy transportowi często współpracują z branżą spedycyjną i logistyczną, co ułatwia znalezienie indywidualnej ścieżki kariery i jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które jeszcze nie są pewne tego, w czym najłatwiej będzie im się odnaleźć.

Co się przydaje przy pracy w transporcie?

Studia na kierunku transport dają duże szanse na stabilne i dobrze płatne zatrudnienie. Warto mieć jednak na uwadze, że tak jak w niemal każdej branży i tutaj niezwykle ważne są indywidualne predyspozycje. W tego typu pracy przydaje się bardzo duża odporność na stres, operatywność, świetna pamięć, skrupulatność, łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz umiejętność pracowania nad wieloma zagadnieniami jednocześnie. To praca dobra dla osób przebojowych, ekstrawertycznych i z dużą pewnością siebie. Jeśli posiadasz takie cechy i nie wyobrażasz sobie siebie w schematycznej pracy, zdecydowanie warto rozważyć studia transportowe. Z pewnością nauczysz się na nich wielu interesujących cię rzeczy.

Czego uczy się na studiach z transportu?

Studia transportowe posiadają niezwykle szeroki wachlarz przedmiotów zahaczających o różne dziedziny. Przykładowe przedmioty, które obejmuje program studiów to: ochrona patentowa, elementy prawa, marketing, rysunek techniczny, pojazdy lądowe, wytrzymałość materiałów, metrologia warsztatowa, badania operacyjne, podstawy konstrukcji maszyn, logistyka, systemy i procesy transportowe, elektrotechnika i elektronika, niezawodność i bezpieczeństwo systemów transportowych, organizacja i ekonomika przedsiębiorstw transportowych. Nic dziwnego, że po tak szerokim zakresie nauk pracę można znaleźć w wielu miejscach. Szczególną popularnością po studiach transportowych cieszą się przedsiębiorstwa spedycyjne, transportowe, biura projektujące systemy transportowe, Inspekcje Ruchu Drogowego i jednostki naukowe.

Transport – jakie przedmioty warto zdawać na maturze?

Masz jeszcze czas i dopiero zastanawiasz się nad swoją przyszłością? Interesuje cię transport i chociaż matura jeszcze przed tobą, już teraz zastanawiasz się, na czym warto skupić swoją uwagę? Podpowiadamy, że jeśli planujesz studia transportowe, warto zdawać maturę z przedmiotów takich jak fizyka, chemia, informatyka lub geografia. To najczęściej punktowane przedmioty na uczelniach wyższych oferujących studia z tego kierunku. Oprócz tego niemal wszędzie punktowana jest obowiązkowa matematyka oraz wybrany język obcy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *