Czym się kierować przy wyborze firmy transportowej?

Profesjonalny przewóz towarów to jedna z głównych sił napędowych gospodarki. Nic dziwnego, że na rynku powstaje coraz więcej firm transportowych. To branża, która cały czas się rozwija i przynajmniej obecnie nie grozi jej robotyzacja. Klienci poszukujący godnej zaufania firmy transportowej mogę więc mieć twardy orzech do zgryzienia. Jak wybrać najlepszą firmę transportową? Czym się kierować przy wyborze firmy transportowej, z którą można współpracować latami? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę!

Najlepsza firma transportowa – na co zwrócić uwagę

Żeby mieć stuprocentową pewność, że firma transportowa, którą wybrałeś, jest godna zaufania, warto przed podjęciem współpracy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Pierwszą z nich jest oczywiście doświadczenie i pozytywne rekomendacje poprzednich klientów. Jeśli firma istnieje od lat i posiada pozytywne opinie na swój temat, masz większą pewność, że podejmujesz się współpracy z profesjonalistami, którzy będą wiedzieli, jak zareagować np. w przypadku nieprzewidzianych sytuacji na drodze.

Zwróć również uwagę na zakres usług. Czy jest to firma transportowa, która oferuje tylko przewozy krajowe? A może w swojej ofercie posiadają też transport międzywspólnotowy lub transport międzynarodowy. Im większy zakres usług, tym lepiej dla Ciebie. Możesz mieć wtedy większą pewność, że sprostają Twoim oczekiwaniom i potrzebom. Za większym zakresem usług często idzie w parze również większa flota pojazdów. Profesjonalne firmy transportowe bardzo często posiadają w swojej flocie pojazdów m.in. cysterny, naczepy podwójne, naczepy mulda, chłodnie czy izotermy. Firmy posiadające dużą flotę pojazdów z pewnością nie będą miały problemu z doborem odpowiedniej naczepy do rodzaju transportowanego ładunku.

Bardzo ważna powinna być również dla Ciebie terminowość. Rzetelne firmy transportowe nie pozwalają sobie na nie punktualność. W profesjonalnych firmach transportowych bardzo często ładunki są monitorowane np. przez GPS, dzięki czemu pracownicy logistyczni cały czas mają pod kontrolą transport i pracę kierowców. Bardzo duże znaczenie ma to na długich, międzynarodowych trasach oraz w przypadku transportu artykułów świeżych (np. spożywczych). Jako klient nie powinieneś mieć także problemu z uzyskaniem odpowiedzi na zadane pytania. W profesjonalnych firmach transportowych pracownicy związani z obsługą klientów powinni szybko odpowiadać i udzielać wyczerpujących informacji związanych z wszelkimi kwestiami dotyczących transportu ładunku.

Firma transportowa Eltmar – co możemy zaproponować?

Jeśli szukasz profesjonalnej firmy transportowej, skontaktuj się z pracownikami Eltmar i poznaj ofertę dopasowaną do Twoich indywidualnych potrzeb. W Eltmar oferujemy profesjonalny transport krajowy i transport międzynarodowy. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w przewozie ładunków ADR, ładunków chłodniczych i transporcie paletowym.

W naszej flocie pojazdów znajdziesz między innymi kurtyny, firanki, chłodnie, izotermy (naczepy furgonowe), niskopodwoziowe, nienormatywne, ponadgabarytowe, naczepy kurtynowe mega, naczepy mulda, samochody ciężarowe „solówki” oraz cysterny. Stawiamy na zrównoważony rozwój w transporcie, co przekłada się na zwiększenie wydajności, optymalizację kosztów i usprawnienie procesów transportu drogowego. Dzięki temu możemy pochwalić się rzeszą zadowolonych klientów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *